Ses Kalınlaştırma Egzersizleri ve Hareketleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ses Kalınlaştırma Egzersizleri ve Hareketleri

Ses kalınlaştırma egzersizleri, bayanlara oranla erkekler seslerinin ince oluşundan daha çok şikâyetçi olurlar. Erkekler, yapıları gereği güçlü ve heybetli görünmek isterler ve sesleri ince olan erkekler bunu bir kusur olarak görürler. Erkeğin sesi bu görünüme sahip olabilmek için çok önemli bir yere sahiptir. Her erkek gür ve kalın bir sesinin olmasını ister. Ses kalınlaştırma egzersizleri gerek gelişme çağındaki erkeklerde ve gerekse çeşitli nedenlerle erişkin insanların ses tonları yeteri kadar gürleşmediğinden yapılmalıdır.


Ses kalınlaştırma egzersizleri nelerdir?


Sıvı tüketimini ihmal etmeyin; özellikle ergenlik çağında olan ve ses telleri gelişme aşamasında bulunan gençlerin çok miktarda sıvı tüketmeleri gerekmektedir. Örneğin kişinin sıvı ihtiyacına göre ortalama olarak günde iki litre su içerek vücudunuzun sıvı ihtiyacını karşılamış olursunuz. Bol sıvı tüketimi hem metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacak hem de ses tellerinizin gelişimine katkı sağlamış olacaktır.

Uykuyu ihmal etmeyin; uyku sadece vücudumuz yorulduğunda dinlenmesi için yapılan bir uygulama değildir. Uyku esnasında vücut kendini yeniler ve tazeler. Bu sebeple özellikle gelişme çağındaki çocukların ses telleri uyku esnasında yenilenmekte ve gelişmektedir. Uykumuzu tam alamamak veya az uyumak bu gelişimi olumsuz etkilemektedir. Uyku süresi kişinin bünyesine göre değişiklik göstermektedir. Kimi birey 8 saat uyuyup dinlenmiş bir şekilde uyanırken kimi bireyler ise 6 saatlik uyku ile dinlenmiş olup dinç bir şekilde uyanabilmektedir.

Sesinizi yönlendirin; ses kalınlaştırma egzersizlerinebaşlarken sesinizi hangi doğrultuda geliştirmek istediğinizi iyi analiz edin. Yani sesiniz çok ince çıkıyor ve bundan rahatsız oluyorsanız onu biraz kalınlaştırmak ve kibarlaştırmak istiyor olabilirsiniz. Veya sesiniz yeteri kadar kalın bir tona sahip olmayabilir. İhtiyacınıza göre ses çalışmasını belirlemeli ve ona uygun ses kalınlaştırma egzersizleri veya ses inceltme uygulamaları izlemelisiniz.

Masaj yapın; dördüncü ses kalınlaştırma egzersizi olarak bahsedeceğimiz yöntem boğazınıza masaj yapma yöntemidir. Parmaklarınızla boğazınızda bulunan kasları uyararak onların gelişimine katkı da bulunabilirsiniz. Bu masajı üç dakika boyunca çok aşırı bir sertliğe kaçmayacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Diyaframınızı geliştirin; özellikleerkeklerin sorun ettiği ses kalınlığı için boğazdaki ses telleri kadar diyafram da önemlidir. Uygulanacak diyafram geliştirme teknikleri ile ses tonunuz gür ve tok bir hal kazanabilir. Diyafram karın bölgesinde bulunmaktadır. Nefes alıp verirken veya konuşurken havanın ciğerlerimizden çok diyaframa yönlenmesi gerekmektedir.

Doğru beslenme; özellikle gelişme çağındaki çocuklarda beslenme sadece ses tellerinin değil tüm vücudun gelişimi için en önemli faktörlerden biridir. Bu yaşlarda mutlaka protein ağırlıklı beslenilmesi gerekmektedir.

Sesli okuyun; sesinizin gelişmesi ve kalınlaşması için yapılan diğer bir egzersiz türü de sesli okuma yapmaktır. Sesli okuma yaparak ses tellerimizi geliştirebiliriz ve bu ses tellerimizin kalınlaşmasına yardımcı olur.

Ses Kalınlaştırma Egzersizleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Egzersiz Bandı Nasıl Seçilir?

Egzersiz Bandı Nasıl Seçilir?

Haber Bülteni

Güncel

Omuz Genişletme Egzersizleri ve Hareketleri

Omuz Genişletme Egzersizleri ve Hareketleri

Güncel

Egzersiz Lastiğinin Faydaları Nelerdir?

Egzersiz Lastiğinin Faydaları Nelerdir?

Güncel

Göbek Eritme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Göbek Eritme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Kaş Kaldırma Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kaş Kaldırma Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kaş Kaldırma Egzersizleri, Düşük kaşlara sahip olan biri ve derin kırışıklıkları sahip kişiyi yorgun ve kızgın görünmektedir. Bu durum alın germe, kaş kaldırma [...]

Plank Egzersizi ve Hareketleri

Plank Egzersizi ve Hareketleri

Plank Egzersizi; ilk başta kolay gibi gözüken ancak uzun süre boyunca yapması oldukça zor olan muhteşem bir karın egzersizidir. Bütün karın kaslarını çalıştırır. [...]

Vajina Egzersizleri Vajina Egzersizi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vajina Egzersizleri Vajina Egzersizi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vajina Egzersizleri, vajina egzersizlerinde vajina etrafını saran kasların güçlendirilmesi amaçlanır. Vajina duvarındaki kaslar doğumlar ve yaşın ilerlemesi ile zaman i�[...]

Kol İnceltme Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kol İnceltme Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kol inceltme egzersizleri, eğer kollar vücut yapısına göre daha kalın, sarkık bir görünüm kazanmışsa evde bazı egzersizler uygulanarak kollar daha sıkı ve ince bir g[...]

İncelten Egzersizler Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İncelten Egzersizler Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İncelten egzersizler, ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Biz bu konu hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda da bizleri zorlamayan ve yormayan, kolay e[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6