Yüz Germe Egzersizleri ve Hareketleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüz Germe Egzersizleri ve Hareketleri

Yüz germe egzersizleri, Yaş ilerledikçe cilt esnekliğini kaybetmeye başlar. Bu nedenden dolayı ciltte sarkmalar ve karışıklıklar meydana gelir. Oluşan cilt sarkmaları ve kırışıklıkları için çoğunlukla cerrahi işlem uygulanmaktadır. Karışıklık, göz çevresinde torbalar ve kaşlarınız aşağı sarkması birer yaşlılık belirtileridir. Sık olarak kullanılan kozmetik ürünleri de çözümler arasındadır. Cerrahi işlem ya da kozmetik ürün kullanmak istemiyorsanız farklı bir yöntem olan kırışıklık giderici yüz germe egzersizleri de uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu egzersizlerle oluşan bu etkileri azaltabilirsiniz. Yüzünüzde bulunan kaslarında egzersiz yapmasına ihtiyaç vardır. Egzersiz ile sarkmaları önleyebilir ve olması gerektiğinden daha gergin hale gelmesini sağlarsınız.


Yüz germe egzersizleri nasıl yapılır?


Ayrıca yapacağınız yüz maskeleri de yüz germe egzersizi için en büyük yardımcılardan biridir. Maske ve egzersiz ile yüz kaslarınızı güçlendirerek yüzünüze genç bir görünüm sağlamış olacaksınız. Araştırmalara göre günde 5 dakika bile yüz germe egzersizleri yapan kişilerde, yapmayanlara oranla ileri ki zamanda 10-15 yaş ciltleri daha genç görülmektedir. Ayrıca kullanabileceğiz yüz bakım kremleri de egzersiz hareketlerini destekleyerek sağlıklı ve doğal cilt görünümünün tamamlayıcısı olmaktadır.


Yüz germe egzersizleri ve hareketleri


Alın kırışıklıklarını giderme hareketleri: İki elinizle alın kısmınıza orta bölümünden şakaklara doğru baskı yaparak masal uygulayın. Bu egzersizi gün içerisinde 10 kez tekrar etmeniz yararlı olacaktır. Düzenli yapılan uygulamada kırışıklıklar oldukça azalacaktır.

Boyun kırışıklıklarını giderme hareketleri: Başınızı yavaş hareketler ile yukarıya kaldırın. Devamında iki elinizin yardımıyla çenenizden boynunuza kadar yukarı aşağı hareketlerle yavaşça krem sürüp ovalayın.

Yanak germe hareketleri: Yanak hareketin başlangıcında 3 adet parmağımızla yanağımıza üçgen şeklini oluşturuyoruz. Ardından parmakları dışa ve içe doğru olarak hareket ettirin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. Yanak germe hareketini yaptığınızda etkili olması için gülme taklidi de yapmalı ve başınız arka tarafta olmalıdır.

Gıdık ve boyun germe hareketi: Dik oturarak yüzümüz tavana bakacak bir şekilde arka tarafa yaslıyoruz. Sonrasında göz kapaklarını kapatın. Devamında alt göz kapağınızı iki parmak yardımıyla alt bölgeden başlayarak gıdığa doğru gererek ovalayın. Hareketi 10 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Dudak germe hareketi: Parmağımızı şiddetli bir şekilde dudaklarımızla emiyoruz. Her gün 10 kere tekrarlanmalıdır.

Göz kapağı germe hareketi: İlk önce kendimizi rahatlatarak gözlerimizi kapatıyoruz. Gözlerimiz kapattığımızda sanki gözümüz açıkmış gibi yukarı aşağı hızlı bir şekilde hareket ettiriyoruz. Yapmış olduğumuz hareket göz kapaklarında sarkmaları ve kırışıklıkları yok eder. Her gün düzenli bir şekilde 15 kez yapmalısınız. Göz kapaklarınızı açtıktan sonra kaşımızı yukarı tarafa doğru kaldırarak göz kapaklarımızı aşağı tarafa doğru göz altı derisini sündürüyoruz. 10 kez tekrarlanmalıdır. Yüz germe egzersizlerindenyapmış olduğumuz bu hareketle göz altında bulunan torbacıkları yok etmektedir.

Yanak ve çene germe hareketi: Yukarıda anlatmış olduğumuz pozisyonda başlangıç yapıyoruz. İki elimizin yardımıyla saç favori kısmından çene kemiğinin sivri bölümüne kadar elimizle masaj yapıyoruz. Kulak altındaki sarkmalar için kesin çözümdür. Her gün bu hareket 20 kez tekrarlanmalıdır.

Yüz Germe Egzersizleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Karın Bölgesi Egzersizleri ve Hareketleri

Karın Bölgesi Egzersizleri ve Hareketleri

Dik Duruş Egzersizleri ve Hareketleri

Dik Duruş Egzersizleri ve Hareketleri

Boyun Kireçlenmesi Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Boyun Kireçlenmesi Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte Egzersiz Hareketleri

Hamilelikte Egzersiz Hareketleri

Mide Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Mide Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Güncel

Callanetics Egzersizleri ve Hareketleri

Callanetics Egzersizleri ve Hareketleri

Güncel

Selülit İçin Egzersiz ve Hareketler

Selülit İçin Egzersiz ve Hareketler

Güncel

Bacak Egzersizleri ve Hareketleri

Bacak Egzersizleri ve Hareketleri

Diyafram Nefesi Egzersizleri Nefes Egzersizleri

Diyafram Nefesi Egzersizleri Nefes Egzersizleri

Diyafram nefesi egzersizleri, göğüs boşluğu ve karın arasında bulunan yere diyafram denilir. Çalışması beynin iki tarafında bulunan sinirler aracılığı ile yönetilm[...]

El Bileği Egzersizleri ve Yöntemleri

El Bileği Egzersizleri ve Yöntemleri

El bileği egzersizleri, birçok kişi günlük hayatta el bileği egzersizleri yapmayı pek tercih etmez veya yaparken de çok zorluk çekmektedirler. Bileklerimizi günlük hayat[...]

Fizik Tedavi Egzersizleri ve Hareketleri

Fizik Tedavi Egzersizleri ve Hareketleri

Fizik tedavi egzersizleri, Su içinde yapılan egzersizler hastanın daha dirençli çalışmasına neden olup kişilerin kas kuvvetinde artış sağlarken, kas guruplarında suyun[...]

Diyafram Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Diyafram Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Diyafram egzersizleri, göğüs boşluğu ile karın arasında bulunan yere diyafram denir. Çalışması beynin iki tarafında bulunan sinirler aracılığı ile yönetilir. Solun[...]

Göz kası Egzersizleri Nelerdir?

Göz kası Egzersizleri Nelerdir?

Göz kası egzersizleri, günlük hayat içerisinde gözümüzü tembelleştiren göz kaslarımızın kuvvetinin azalmasına sebebiyet veren birçok faktör vardır. Örneğin tele[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6