Zayıflatan Egzersizler Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zayıflatan Egzersizler Nelerdir?

Zayıflatan egzersizler: Fit bir vücut ve sağlıklı bir görünüm hemen hemen herkesin canı gönülden istediği bir durumdur. Bir çoğumuz kilo problemi olduğu için bir çoğumuzda zinde ve genç kalmak için çeşitli egzersizlere başvururuz ama unutmamamız gereken bir durum vardır ki oda sadece spor ver egzersizin tek başına yeterli olmayacağıdır. Sağlıklı bir görünüm zinde bir vücut ve dinç bir bünye için öncelikle doğru beslenme düzenli yemek yeme kendinize zaman ayırma ve bana göre içlerinde en önemlisi de doğru zamanda uyku uyuma. Yani günün çalışma saatlerin de iş dinlenme saatlerinde dinlenme ve gece uyku saatlerinde uyku sağlıklı bir insana en az 5 en fazla 8 saat uyku yetmektedir. Sabah erken kalkıp biraz yürüyüş ve düzenli egzersizler bizleri dinç ve sağlıklı ve istediğimiz zayıflığa ulaştıracaktır zayıflamak için doğru egzersizleri iyi bilmek gerekir. Zayıflamak ve sıkılaşmak için yapmamız gereken egzersizleri sizlerle paylaşıyorum umarım yapar ve zinde bir vücuda sahip olursunuz.


Zayıflamak ve zinde kalmak için yapmamız gereken egzersizler

 • İp atlama: Bir çoğumuz özellikle de bayanlar ve genç kızlar ip atlamıştır fakat çocukluğunda. Aslında ip atlamak diğer egzersizlere göre hem daha keyifli hem de daha ucuz. Üstelik eve veya spor salonlarına da kapanmamıza gerek yok parkta bahçede dilediğiniz her yerde ip atlayabilirsiniz. Birçok egzersize göre daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bacak, karın, kol kaslarınızın çalışmasına sebep olmaktadır.
 • Şınav: Uygulaması zor fakat Zayıflamak için oldukça faydalı bir egzersizdir. Özellikle bayanların oldukça zorlandığı bir egzersizdir. Sizin için en kolay olan şınav egzersizini haftanın her günü düzenli olarak bayanlarda 10 erkeklerde yapabildikleri kadar yapmalısınız. Vücudunuzda hem üst bölgede hem alt bölgedeki kasları çalıştırmanız ve bu sayede zayıflamanızı sağlayacaktır.
 • Yüzme: Bir çoğumuz yüzmeyi egzersiz olarak değil de eğlence alanı olarak yapar. Fakat yazın sıcak günlerinde serinlemek için kendimizi attığımız havuzlar veya denizler bizim için iyi bir egzersiz aracı olabilir. Yüzme günün belirli saatlerinde belirli dakikada düzenli olarak yapıldığında vücudunuzda inanılmaz sıkılaştırmalar ve zayıflamalar göreceksiniz. Üstelik birçok sıkıcı egzersiz hareketlerine göre daha eğlenceli ve keyiflidir.
 • Çömelme: bu egzersiz sayesinde tüm vücudunuzu hareket ettirip sıkılaştırıp zayıflayabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman yapabileceğiniz bir egzersizdir. Bu egzersiz sayesinde dik bir popo da elde edebilirsiniz. Bacaklarınızı hafif açıp kalçayı arkaya doğru itip belden yukarısını dik bir şekilde tutarak hafif bacakları diz kapağından bükerek çömeliyoruz dilerseniz elinize dambıl alıp da yapabilirsiniz. Bu şekilde kol ve göğüs kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz özellikle bayanlar evde her an yapabilirler. Örneğin çay koydular ve demlenmesini beklerken bu kısacık zamanda bile bu egzersizi yapabilirsiniz gün içinde düzenli olarak yaparsanız mutlaka sonuç alacaksınız.
 • Lunge Öne sıçrama: bu egzersiz yapmak için öncelikle Bir bacağı dizden büküp parmak ucunuza basıp diz kapağını yere değdiriyoruz diğer bacak ise ayak tabanı yerde diz kırık bir şekilde. Diğer bacak içinde aynı şekil geçerli bu egzersiz sayesinde hem bacak kaslarınızı çalıştırıp sıkılaştırabilirsiniz hem de kalça dikleştirebilirsiniz. Düzenli olarak gün içerisinde her bir bacak için 10 defa ve üç düzine yaparsanız istediğiniz zayıflığa ulaşabilirsiniz.
 • Koşu: Bir çoğumuz koşu egzersizinin önemini biliyoruz. Bacakları ve kalçayı sıkılaştırır. Fit bir vücut için koşu iyi bir egzersizdir üstelik hem zayıflayıp zinde kaldığımız gibi depresyondan korur. Gün içerisinde özellikle de sabahları düzenli koşu kalp sağlığı korur stresi azaltır. Aynı zamanda sıkılaşmış ve zayıflamış bacaklara sahip olursunuz aynı şekilde zarif bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.
 • Bisiklet sürmek: Bir çoğumuz sadece keyif almak ve hoş vakit geçirmek için bisiklete biner. Halbuki bisiklet sürmek keyif almak kadar zayıflamak ve sıkılaşmak için iyi bir egzersizdir. Bu egzersiz ile ter atıp bacak kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Bisiklet sürme egzersizi sayesinde bacak kol ve sırt kaslarınızı sıkılaştırır ve zayıflamanıza yardımcı olur. Üstelik temiz havada keyifli vakit geçirirken kalp sağlığınızı da korumuş olacaksınız.

Zayıflatan Egzersizler Yorumları

soru

Emre

29 Eylül 2018 Cumartesi

Aşırı kilolarım nedeniyle kısa süre önce kimyasal ilaçlar kullanmaya başladım. İlk zamanlar kullandığım ilaçlar aşırı derecede kilo vermemi sağladı. Ancak bu ilaçları bıraktıktan sonra tekrardan kilo almaya başladım. Acaba zayıflama egzersizleri yaparak kısa süre içerisinde nasıl sağlıklı olarak kilo verebilirim? Ayrıca pratik zayıflama hareketleri nelerdir? Bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Denge Egzersizleri ve Hareketleri

Denge Egzersizleri ve Hareketleri

Güncel

Ayak Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Ayak Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Güncel

Pc Kası Egzersizleri ve Hareketleri

Pc Kası Egzersizleri ve Hareketleri

Burun Kaldırma Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Burun Kaldırma Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Spor Egzersizleri Nelerdir?

Spor Egzersizleri Nelerdir?

Siyatik Egzersizleri ve Hareketleri

Siyatik Egzersizleri ve Hareketleri

Bacak Egzersizleri ve Hareketleri

Bacak Egzersizleri ve Hareketleri

Yüz Felci Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Yüz Felci Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Vajinismus Egzersizleri ve Hareketleri

Vajinismus Egzersizleri ve Hareketleri

Kalça Büyütme Egzersizleri ve Hareketleri

Kalça Büyütme Egzersizleri ve Hareketleri

Vertigo Egzersizleri ve Hareketleri

Vertigo Egzersizleri ve Hareketleri

El Egzersizleri ve Hareketleri

El Egzersizleri ve Hareketleri

Fizik Tedavi Egzersizleri ve Hareketleri

Fizik Tedavi Egzersizleri ve Hareketleri

Fizik tedavi egzersizleri, Su içinde yapılan egzersizler hastanın daha dirençli çalışmasına neden olup kişilerin kas kuvvetinde artış sağlarken, kas guruplarında suyun[...]

Çene Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çene Egzersizleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çene, ağzın bölgesinde bulunan, omurgalı canlılarda çiğneme faaliyetini sağlayan kemiklerden oluşan donatımının adıdır.Çene yapısını oluşturan iki parçadan mey[...]

Yoga Egzersizleri ve Hareketleri

Yoga Egzersizleri ve Hareketleri

Yoga egzersizleri; Yoga hem zihinsel hem de bedenen vücut jimnastiği olarak medite olan meditasyon türüdür. Yoga Hindistan ülkesinde 5000 yıl aşkın olarak uygulanmaktadır[...]

Karın Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Karın Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Karın egzersizleri, karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak ya da karın kası yapmak için bazı egzersizlerden yardım alınabilir. Karın bölgesinde bulunan kasları �[...]

Diz Kapağı Ağrısı Egzersizleri ve Hareketleri

Diz Kapağı Ağrısı Egzersizleri ve Hareketleri

Diz Ağrısı Egzersizleri, Birçok kişinin şikâyet ettiği bir sağlık problemi olan diz ağrısı, merdiven inip çıkarken, uzun süre boyunca dizler bükülü şekilde otur[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6