İncelten Egzersizler Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İncelten Egzersizler Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İncelten egzersizler, ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Biz bu konu hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda da bizleri zorlamayan ve yormayan, kolay egzersizleri bizlere ve sizlere göstermek istedik.

Bu hareketler sayesinde, sırtınız güçlenecek, omurganız esneyecek ve bel çevreniz incelecek. Böylece daha zayıf, daha uzun boylu ve zarif görünümlü, formada girmiş olan bir insan olacaksınız. Tabi bu hareketler sağlığınız içinde görünümünüz içinde karşılığını almak için haftada en az 4-5 kez yapmanızı sağlığınız için öneriyoruz. Özellikle hareket esnasında karnımızı, bacak ve bel kaslarımızı sıkıyoruz.

Çözümümüz yine aynı şekilde: Egzersiz Bir diğer yandan hareket yapmak, yağlarımızı eritmek için yerlerde sürünüp yuvarlanmanın onlarca mekik çekmemizin de bu acıların çekilir bir yanı da yok. Peki şimdi ne yapmalıyız? Şimdi size 3 egzersizlerden bahsedelim. Bunlar bel inceltme hareketi sayesinde beliniz ince bir görüntüye sahip olacaktır, omurganız esneyecektir ve bel bölgeniz daha incelenecektir.

Böylece daha düzgün, daha fit, uzun boylu ve zarif görünüme sahip olacaksınız, daha formlu bir vücuda sahip olacaksınız. Şimdi bu hareketli egzersizlerden daha çabuk ve daha hızlı bir sonuç alabilmek için yukarıda söylediklerimiz gibi bir şekle eş zamanlı olarak sağlıklı yemek programı da uygulamamız gereklidir. Tabi bu sizin iradenize bağlı. Siz isterseniz bu egzersizleri yapabilirsiniz. Korkmadan çabalayınız başarabilirsiniz. Buda sizin iradenize kalmış.

Hareket ve egzersizlerden randıman alabilmek için haftada en az dört kere yapmanızı ve denemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca egzersiz hareketleri esnasında karın bölgesi, bel ve bacak kaslarınızı bulunduğu bölgeyi sıkın.

Belinizin etrafını saran o yağ kitlesinden kurtulmak istiyorsak, öncelikle yediklerimizi ve içtiklerimizi dikkat ederek kontrol altına alabiliriz; özellikle hareketli egzersizlerde tabi ki şart. Çünkü bu tarz bölgelerde yağlanmalardan yavaş bir şekilde kurtulsanız da hareket ve egzersiz yapmadan istediğiniz düz, fit ve sıkı güzel bir görünümlü bir vücuda kavuşmak sizin için biraz zor görünebilir. Şimdi diyelim ki aslında bel bölgesi yağlanmalardan, kilo fazlalığı olmayan mutlu ve neşeli bireylerdensiniz ama bu yağlanmış bölgenin egzersizlerle ve hareketlerle, sporla ve dengeli beslenmekle daha zayıf ve daha ince bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Şimdi size söyleyeceğim bu hareketleri yapmaya çalışalım. Bu egzersizler, bacak ve kas çalışırken karın ve bel bölgeleri kaslarınızda çalıştırıp harekete de dahil eder. Oldukça etkileyici ve basit bir hareket olabilir.

Sırtüstü yatarak, sağ bacağınızı da kırıp, dizinizi karnınıza doğru çekerek ve sonra bacağınızı dümdüz veya ayak parmaklarınızın ucunu tavana bakacak bir şekilde bacağınızı yukarı doğru bir şekilde uzatın. Ayak parmakların ucuyla tavanda küçük küçük daireler çizdiğimizi farz edelim. 10. Daireyi yavaş yavaş tamamladığınızda durun ve ters şeklinde 10 tane daire daha çiziniz. Aynı hareket tekrar diğer bacağınızda da uygulayabilirsiniz.

Bu egzersizler karın kaslarını kontrolünüz tam altında olmalı ve çok büyük daireler çizmek yerine daha küçük daireler çizerek kalçanızı sağ sol hareketlerle devrilmesine engel olabilirsiniz.

Bir Yere diz çöküp ellerinizle omuzlarınızın da altında olana kadar dayana bildiğiniz kadarıyla ellerinizle ileri bir şekilde yürüyün. Bedenimizin bütün ağırlığı ellerinizin ve dizlerinizin de üzerinde olacak bir şekilde, karnımızı içeride tutmaya çalışarak 5'e kadar sayabilirsiniz. Bu tarz harekete push-up diyebilirsiniz. Aynı şekilde kollarınızı da kırıp gövdenizi yere hafifçe yaklaştırın ve sonra ellerinizle yeri iterek yapın ve sonra dirseklerinizi düzleştirip sonra da gövdenizi kaldırınız.

Yere oturarak bacaklarınızı da kalça mesafesinden az daha fazla ayrı olacak bir şekilde aralıklı ve biraz öne uzatın. Sağ eliniz sol ayak parmaklarınıza değecek bir şekilde eğilip, tekrar düz oturulmak üzere pozisyona dönün, sonra sol eliniz sağ ayak parmaklarınıza değecek şekilde omurganızı döndürüp eğilin.

Unutmayınız ki!
Bu hareketli egzersizleri günde 10-15 kez ve hiç bırakmadan yapınız. Her 10 -15 tekrarlı set arasında 1-1,5 dakika dinlenerek 3-4 set tekrar etmenizi tavsiye ederim. Unutmayalım ki yaptığımız hareketli egzersizlerden hızlı ve daha sağlıklı bir sonuç almak istiyorsak beraberinde mutlaka doktora baş vurup onun yönlendirmeleriyle bir beslenme programı uygulamalısınız, sonra da spor ve egzersizleri yapmalısınız.

İncelten Egzersizler Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Ofis Egzersizleri ve Hareketleri

Ofis Egzersizleri ve Hareketleri

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Güncel

Konuşma Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Konuşma Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Güncel

Mentalup Beyin Egzersizleri ve Yöntemleri

Mentalup Beyin Egzersizleri ve Yöntemleri

Güncel

Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri

Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri

Egzersiz Aletleri Çeşitleri

Egzersiz Aletleri Çeşitleri

Düzgün Konuşma Egzersizleri ve Yöntemleri

Düzgün Konuşma Egzersizleri ve Yöntemleri

Diyet Egzersizleri Listesi

Diyet Egzersizleri Listesi

Diyafram Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Diyafram Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Bacak Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Bacak Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Bebek Egzersizleri ve Hareketleri

Bebek Egzersizleri ve Hareketleri

Tetik Parmak Egzersizleri ve Hareketleri

Tetik Parmak Egzersizleri ve Hareketleri

Tetik Parmak Egzersizleri, birçok kişinin karşılaşabileceği bir rahatsızlıktır. Genellikle kadın hastalarda daha sık görülmektedir. Temizlik, bulaşık yıkama ya da f[...]

Kas Egzersizleri ve Hareketleri

Kas Egzersizleri ve Hareketleri

Kas Egzersizleri, Kas egzersizlerini her yaşta yapabiliriz. Yaşım ilerledi diye geri çekilip hareketsiz kalmayı kesinlikle uygun bulmuyorum. Aksine ileri yaşlarda daha aktif [...]

Dudak Egzersizleri Faydaları Nelerdir?

Dudak Egzersizleri Faydaları Nelerdir?

Dudak egzersizleri, Vücudumuzun belki de en zayıf kaslarına sahip olan dudak ve dudak çevresi kasları yaşlandığımızı dışa vuran ilk gösteren bölgelerden biridir. Ya�[...]

Hamilelikte Kegel Egzersizleri ve Hareketleri

Hamilelikte Kegel Egzersizleri ve Hareketleri

Hamilelikte kegel egzersizleri, hamile kalan, bebek sahibi olmak bir kadının hayatında en güzel özel durumlardan birisidir. Bebeğin anne ve babasına verdiği övünç kayna�[...]

Kalça Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Kalça Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Kalça Eritme Egzersizleri, Kadınların en büyük derdi kalça ve basenlerdeki yağlardır. Hareketli ayakta çalışan kadınlara göre hareketsiz ve oturarak çalışan bayanla[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6